contentpage nachhaltigkeit header sadk

Udržateľnosť

Máme radi módu, ktorá je férová k človeku a prírode

Naše oblečenie a bielizeň prichádza každý deň do kontaktu s pokožkou. Preto je pre nás v spoločnosti WITT international také dôležité môcť sa spoľahnúť na našu kvalitu. Kvalita našich výrobkov začína procesom výberu surovín a pokračuje procesom výroby až po finálny produkt. Predstavíme vám normy, ktoré stoja za našimi výrobkami, aby ste si mohli modely WITT International vychutnávať s čistým svedomím.

GOTS_sadk

Global Organic Textile Standard (GOTS): Bio bavlna, ktorá sa pestuje a spracováva v súlade s najvyššími ekologickými a sociálnymi kritériami. Platí to pre celý dodávateľský reťazec. Je to jeden z najprísnejších štandardov v textilnom priemysle.

OCS_Organic_sadk

Organic Content Standard (OCS) 100 označuje výrobky s minimálnym podielom bio bavlny 95 %.

OCS_Organic_blended_sadk

Organic Content Standard (OCS) blended označuje výrobky s minimálnym podielom bio bavlny 5 %.

CmiA_sadk

Cotton made in Africa (CmiA) je iniciatíva nadácie Aid by Trade a predstavuje medzinárodne uznávaný štandard pre trvalo udržateľnú bavlnu z Afriky. CmiA sa primárne angažuje za lepšie pracovné a životné podmienky pre malých farmárov a za ochranu životného prostredia. Záväzok je založený na princípe podpory svojpomoci prostredníctvom obchodu: Počas poľnohospodárskych školení poskytujú experti drobným africkým farmárom efektívne a environmentálne metódy pestovania, ako aj základné znalosti zo sféry podnikového hospodárstva. Takmer 1 000 000 drobných pestovateľov z desiatich afrických krajín sú súčasťou iniciatívy a vyrábajú tak udržateľnú bavlnu podľa kritérií Cotton made in Africa.

Ďalšie informácie nájdete na adrese:
www.cottonmadeinafrica.org

Downpass sask

Pečať Downpass svedčí o dodržiavaní najvyšších štandardov pri získavaní a spracovaní páperia a peria. Popri kontrole kvality peria je zaručená aj vysledovateľnosť až do systému chovu. Testy pravidelne vykonávajú nezávislé inštitúcie. V zásade odmietame získavanie peria spôsobom, pri ktorom musia živé zvieratá trpieť.

Oeko Tex sask

Štandard Oeko-Tex 100. Táto pečať označuje produkty, ktorých zdravotné parametre úspešne otestovali nezávisle testovacie inštitúcie spoločenstva OEKOTEX®. Zaručujeme súlad s limitnými hodnotami, ktoré značne prekračujú hodnoty špecifikované zákonodarcami. Nezávislé testovacie laboratóriá navyše neustále vykonávajú náhodné kontroly.

Výrobky sa vyznačujú hodnotou pH prijateľnou pre pokožku. Rozlišujeme tri skupiny výrobkov: nie sú v kontakte s pokožkou (napr. kabáty), sú v kontakte s pokožkou (napr. blúzky, posteľná bielizeň) a oblečenie pre bábätká/deti.

Ďalšie informácie nájdete na adrese:
www.oeko-tex.com

Náš leták s novinkami: e-spravodajca
Zaregistrujte sa teraz a ušetrite!

Chcem dostávať e-mailom informácie o ponukách, trendoch a akciách ponúkaných na stránke witt-international.sk (prevádzkovanej spoločnosťou Sieh an! Handelsgesellschaft mbH) ...

Zobraziť viac
NL-banner neu sask